ELEKTRİK İŞLERİNİZDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

0542-606-32-31

2hanelektrik@gmail.com

Karasamsun mahallesi Adalet caddesi no115/2 ilkadım/Samsun

09:00-19:00

GÜVENLİK SİSTEMLERİ

0 Comments

.

Yangın algılama sistemleri klasik ve adresli olarak ikiye tiptir. Yangının oluşum aşamasında ortaya çıkan duman, ısı, alev gibi tepkileri yangının başlangıç evresinde algılayarak, sesli ve ışıklı uyarıları bildiren sistemlerdir.

Yangın Alarm Sistemleri; dedektörler, Manuel uyarı cihazları, sesli ve ışıklı uyarı cihazları ile kontrol ve karar verici cihazlardan oluşmaktadır.

Algılamanın noktasal yapılması yangına müdahale sürecini kısaltmaktadır. Genel olarak sistemde oluşturulan yangın bölgelerine 120-127 adet algılayıcı ve ihbar butonu bağlanabilir. Bu bölgeler kapalı bir çevrim oluşturularak santrale bağlanır. Santral algılayıcı ve ihbar butonlarından gelen sinyalleri yorumlayarak, gerekli durumlarda sesli ve ışıklı olarak uyarı sağlar

GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMLERİ

Kamera sistemleri iş ve yaşam alanlarının çok önemli bir figürü konumundadırlar. İhtiyaç duyulan tüm yerlere kamera sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Kapalı Devre Televizyon, izlemek istediğiniz alanların değişik yerlerine yerleştireceğiniz kameralar ile ortamı kontrol altına alan sistemlerdir. Kamera teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır.

Ev, işyeri, fabrika gibi mekanlarda güvenliği ve personel denetiminin yanı sıra sanayi tesislerinde üretim faaliyetlerini izlemek için kullanılan iç ve dış ortam kameralar bulunmaktadır. Kullanılan mekanlar ile personel ve çevre güvenliği, üretim alanlarının takip ve kontrolü gibi ihtiyaçların karşılanması amacıyla tesis  edilir. .

ALARM SİSTEMLERİ

Alarm sistemleriyle dış etmenlerden gelecek saldırıları haber veren sistemlerdir. Bu sistemler hem kablolu hem de kablosuz olarak yapılmaktadır. Alarm sistemleri özellikle hırsızlar için çok büyük caydırıcılıktır. Özellikle, alarm sistemi olan iş ve yaşam alanlarını tercih etmedikleri bilimsel verilerle ispatlanmıştır.

Alarm sistemi çalıştığında sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. Siren sesini duyan kimse hemen bu düşüncesinden vazgeçmek zorunda kalacaktır. Diyelim ki, bu düşüncesinden vazgeçmedi. Alarm gerekli yerlere haber verdiği için, yakalanması çok kolay olacaktır.

 

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON SİSTEMLERİ

Görüntülü konuşma ve diafon sistemleri son yıllarda pek çok kişinin tercihlerinin arasındaki yerini almıştır. Çok katlı binalarda oturmaktayız. Aşağıdan yani kapının önünden zilinize basıldı. Kapıyı göremediğimiz için, mecburen otomatik olarak hemen kapıyı açarız. Gelen kimsenin kim olduğunu ve hangi maksatla geldiğini bilmeden açılan kapı sayesinde belki de, hırsızlık amacıyla gelen veya kötü niyetli bir kimseye kapıyı kendi elimizle açmış olduk.

Bu gibi durumların önüne geçmenin çok kolay çözümlerini hem pazarlıyor, hem de kurulumu gerçekleştiriyoruz. Bizi arayın, size özel çözümlerimiz hakkında sizlere bilgi verelim.